Opony Bielsko

Opony

Oferujemy Państwu szeroki wybór opon najlepszych polskich jak i ogólnopolskich producentów: Good Year, Dunlop, Fulda, Dębica, Sawa, Michelin, Kleber, Kormoran, Bridgestone, Firestone, Dayton, Uniroyal, Continental, Barum, Pirelli czy Matador.

Wystarczy skontkatkować się z naszą firmą, a przedstawimy ofertę oraz pomożemy wybrać właściwe opony do marki samochodu.

 


Poniżej przedstawiamy, krótki poradnik na temat opon:

Sprawne opony to bezpieczeństwo w czasie jazdy

Nasze bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od poziomu zużycia opon. Warto o tym pamiętać i systematycznie sprawdzać ich stan, a także wymieniać natychmiast po zauważeniu jakiejkolwiek trwałej wady.

Konieczność wymiany opony wiąże się najczęściej z przekroczeniem minimalnej, dopuszczalnej wysokości bieżnika. W Polsce wynosi ona 1,6 mm, zarówno dla opon letnich, jak i zimowych.  Najlepiej jednak dokonać wymiany opon jeszcze przed osiągnięciem tego poziomu zużycia opon. Aby prawidłowo ocenić stopień zużycia bieżnika, należy go zmierzyć  w miejscu, które ma stały kontakt z podłożem i jest najbardziej narażone na ścieranie, a więc w środkowej części opony.

Oponę należy wymienić także w przypadku, gdy zostanie ona trwale zniszczona poprzez pęknięcie lub przebicie. Warto również sprawdzać, czy nie pojawiły się oznaki starzenia się gumy, zarysowania lub odkształcenia oraz starcie bieżnika w miejscu niestandardowym. W takich wypadkach konieczna jest kontrola stanu opon w serwisie samochodowym.

Żywotność opon w dużym stopniu zależy także od ich ciśnienia. Zarówno spadek, jak i wzrost ciśnienia w oponie, może wywołać niekorzystne skutki dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Rezultatem zbyt niskiego poziomu ciśnienia może być przegrzewanie opon i doprowadzenie do uszkodzenia ich wewnętrznych elementów. Zawyżone ciśnienie w kołach powoduje natomiast szybsze i nieregularne zużycie bieżnika. Stąd też tak ważne jest systematyczne i profesjonalnie przeprowadzone badanie ciśnienia we wszystkich oponach (także w kole zapasowym).